Zapraszamy do Willi "Magdalena" w Rewalu - tylko 30m do zejścia na plażę

Rewal

Rewal i okolice to wizytówka polskiego wybrzeża. Piękne, czyste plaże, szumiące morze, wygodne pensjonaty, zadbane uliczki, mnóstwo sklepików, kramików, restauracji, barów, kafejek, klubów, lodziarni…

Wydawać by się mogło, że jest już wszystko, że niczego więcej nie trzeba, ale Gmina nie ustaje w staraniach. Nasyciwszy region atrakcjami, jakie tylko może sobie wymarzyć Turysta spędzający tam lato, rozpoczęła projekt stworzenia nadmorskiego kurortu całorocznego. Efekty tego możemy oglądać już dziś – Rewal i okolice, rozświetlone przepiękną iluminacją, pokazują piękno nadmorskich miejscowości zimą, kiedy morze skuwa lód, a plażę i romantyczne uliczki oprósza biały puch. Roześmiane, kolorowe, pełne atrakcji latem, a bajkowe i tajemnicze zimą Wybrzeże Rewalskie zaprasza przez cały rok!

Zapalonych wędrowców ucieszy na pewno fakt, że przez gminę Rewal przebiegają trzy szlaki turystyczne. Jednym z nich jest wspominany już przy opisie jeziora Liwia Łuża, zielony szlak turystyczny, nazywany Szlakiem Liwiej Łuży. Prowadzi on z Niechorza przez Pogorzelicę, Skalno w gminie Karnice, Liwią Łużę z powrotem do Niechorza. Jest dosyć krótki, bo rozciąga się zaledwie na 10 km.

Kolejnym jest Szlak Nadmorski im. Czesława Piskorskiego, oznaczony kolorem czerwonym. Wiedzie on ze Świnoujścia, a na terenie gminy biegnie z Pobierowa przez Pustkowo, Trzęsacz, Rewal, Niechorze i kończy się w Trzebiatowie. Na terenie gminy jego długość wynosi 12 km. Następnym jest oznaczony kolorem niebieskim Szlak Pobrzeża Rewalskiego. Na terenie gminy prowadzi przez Pobierowo, następnie wiedzie do Gostynia położonego w gminie Świerzno, Dreżewa usytuowanego w gminie Karnice i przywodzi do Trzęsacza. Jego długość na terenie gminy sięga 13 km.

Tekst: Sandra Nejranowska-Białka